Jak se vůbec zrodil nápad vytvořit kalendář?

Tereza Kráčmerová: Vzniklo to u Káji Kopecké. Někdy na přelomu zimního a letního semestru za mnou přiběhla. Já jsem se toho samozřejmě hned ujala, jelikož mi to přišlo jako zajímavé téma a zároveň i druh recese, jelikož tu nikdy nic podobného nebylo. Viděla jsem jen kalendář Lvíčat, ale to se stylem lišilo hodně. Původním záměrem bylo, aby tento kalendář byl jako hlavní cena na Bažantrikulaci, ale jak se rozkřikla myšlenka kalendáře aktů (glamour) dívek z Jaderky, tak ho začali chtít i lidé v našem okolí…

Jaká byla Tvoje úloha, Kubo? Co bylo nejnáročnější?

Jakub Klemsa: Během příprav kalendáře jsem měl na starosti pomoc při focení, úpravy fotek a tvorbu grafiky. Ač se to nezdá, „výroba“ kvalitní fotky v ateliéru není zrovna jednoduchá, hlavní roli hraje práce se světlem. Dobrým nasvícením je možné dosáhnout zlepšení proporcí, špatným naopak fatálního zhoršení. K dobrému výsledku je zapotřebí pokud možno vychytat všechny neduhy už v ateliéru, tím myslím především divně trčící končetiny a přesvícená místa.

Také úpravy fotek nejsou nic rychlého, musel jsem si vyhradit celý den. Nejhorší bylo ladění technických detailů, kterých jsme si v ateliéru nevšimli. Nakonec ale vše dobře dopadlo a fotky jsou vydařené. A ani grafika kalendáře nespadla z nebe, výsledný návrh byl v pořadí desátý.

Forma aktů nebo glamour byla jasná už v počátcích nebo se to postupně vyvinulo?

TK: Bylo to jasné už od začátku. Chtěli jsme všem ukázat, že holky z jaderky jsou krásné a sexy =) A ne žádné zrůdy, jak si každý myslí. Ovšem nechtěli jsme fotit přímo akty. Proto jsme zvolili zlatou střední cestu mezi glamour a akty. Místa, která by měla být zakrytá, zůstala ve stínu nebo zamaskována (naším maskovacím spojovacím bodem byla žlutočerná páska).

Jak jste mezi studentkami druhého ročníku vybírali ty najtalentovanější modelky? Byl konkurz tvrdý?

JK: Výběr holek měla na starosti Terka, ode mě by přemlouvání ať do toho jdou nebylo ono (smích).

TK: Konkurz neprobíhal. Oslovila jsem pár holek, u kterých jsem si myslela, že by do focení šly, nebo se jim nápad s kalendářem líbil. Většina z nich souhlasila, i když některé bohužel z různých důvodů odmítly.

Jak probíhalo samotné focení? Pro většinu modelek to byla asi první zkušenost, měli jste nějaké metody na uvolnění atmosféry?

JK: Dost holek už předchozí zkušenosti s focením mělo, atmosféra byla dostatečně uvolněná. Původně se samozřejmě počítalo s lahvinkou na každé focení, to nelze zapřít. Ale holky se ukázaly jako dostatečně odvážné. Dokonce jsme si vyslechli názor „Jsme přece dospělí…“.

Jak jsi jako mužský pozorovatel spokojený s výsledkem?

JK: I přes mojí počáteční skepsi výsledná podoba předčila všechna očekávání a věříme, že nejen naše. Všem zájemcům mohu jen doporučit!

Tak a otázka na závěr. Koupil bys časopis k Vanocům svojí přítelkyni?

JK: Ano.

-haw-


Napsat komentář

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>