Šéfredaktorka
Šéfredaktorka

Moji milí čtenáři,

už jste se jistě stejně jako my v redakci těšili na další vydání vašeho oblíbeného Corpus Omne. Tentokráte přípravy probíhaly až podezřele hladce. Drtivá většina článků se sešla ke korekturám ještě před uzávěrkou, ilustrace titulní strany byla hotová s luxusním předstihem, korektorům šla práce také skvěle od ruky, autoři článků posílali fotky skoro včas… Chtěla bych všem moc poděkovat a vzkázat, že oni za to rozhodně nemůžou. Corpus měl totiž vyjít už minulé úterý.

Vše nasvědčovalo tomu, že snad poprvé v historii proběhne vše bez problémů. Rozšířili jsme výčet nutných podmínek pro vznik časopisu například o „uzávěrku pro sazbu“ nebo „korekturu verze k tisku“. Kupodivu se to i v praxi osvědčilo a schylovalo se k nevyhnutelnému, k poslednímu kroku před oním slastným odesláním pdfka do tiskárny. Scházelo už jenom sklidit ovoce společné práce a nasázet ty tisíce slov z per jaderňáckých redaktorů. A tady se dostáváme k jádru pudla. Snad by to bylo až příliš dokonalé a věci by fungovaly příliš jednoduše. Nechť platí postačující podmínky, pak přece může Corpus vyjít… Chyba lávky. Nebudu to už natahovat, zkrátka grafikovi klekl počítač.

Ano, mohlo se to stát kdykoliv jindy. Mohlo se to stát, když tam ještě neměl půlku bakalářky. Mohlo se to stát někdy dřív než v den, kdy se mělo začít sázet. Mohlo se to taky stát někomu jinému. Mohlo, ale nestalo. Martin měl naštěstí šestý smysl a zazálohoval si kromě zmiňované bakalářky i šablony na CO. Nicméně i když samotná havárie proběhla v dané situaci de facto podle nejpříznivějšího možného scénáře, nějakou dobu trvá, než to člověk se starým notebookem vzdá, vybere a koupí nový, nainstaluje InDesign a v nastalém zmatku nasází nějaký časopis.

Možná to je všechno tím, že by nám to jinak šlo moc dobře. Ono se ostatně skoro vždycky objeví nějaká veselá příhoda. Posledně se pro změnu rozbila tiskárna a servis trval překvapivě dlouho… Zkrátka nemá cenu se snažit být perfektní, ono to stejně nějak dopadne samo. A jadedrňák se přece jen tak nevzdá. Ať vám nějak dopadne i to zkouškové a ve volných chvílích si příjemně počtěte v Corpus Omne.

Jádru zdar.

Vaše drahá šéfredaktorka

-haw-


Napsat komentář

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>