Do jarní části sezóny jsme vstoupili s přijatelnou bilancí jedné výhry a dvou porážek ze zimní části a s cílem vybojovat playoff. Na začátku semestru se nám zranil Víťa Škvára, čímž jsme ztratili nejen kapitána, ale hlavně klíčovou oporu obranných řad. Víťa byl vyřazen ze hry na celý semestr, proto došlo k volbě nového kapitána. Tím se stal jediný kandidát Péťa Vágner, který byl zvolen jednomyslně, přičemž se s neohrožeností sobě vlastní nebál hlasovat i sám pro sebe.

Florbalová mafie v akci

Prvním soupeřem nám byl slaboučký tým ISC Rockers poskládaný ze studentů ze zahraničí, který nastupuje v UFL pouze pro potěšení soupeřů. Při výhře 11:0 se blýskl hlavně Péťa Veverka hattrickem a obránce Honza Pozler čtyřmi góly. Pro něj byl tento zápas kvůli nemoci posledním v jarní části, což pro nás, jak se později ukázalo, byla citelná ztráta. Další zápasy už tak úspěšné nebyly a následovala série porážek. Po slabém výkonu všech zúčastněných jsme podlehli týmu Levej Vingl 8:3, což mrzí o to více, že na rozdíl od některých dalších týmu v naší tabulce, se Levej Vingl ukázal jako slabší soupeř.

Abychom neměli dost problémů, museli jsme během semestru řešit také problém s brankáři kvůli pracovní vytíženosti naší tradiční opory Jirky Weisse. V brance se postupně vystřídali hráči z pole Kája Kopecká a Venco Pejchal, následovala posila na jeden zápas Jana Taušová z Univerzity Karlovy a sezónu jsme zakončili s nováčkem, a snad novým stálým brankářem, Michalem Vackem, který se střídal s Jirkou, který si přece jen na pár zápasu udělal čas.

Po zápase s Levým Vinglem jsme v dalších dvou zápasech podali zlepšený výkon a to hlavně v obranné činnosti. Náš útok se naopak ukázal jako bezzubý a se silnými soupeři jsme prohráli postupně 1:4 a 1:3. Blížil se konec sezóny a my jsme s nadějemi vzhlíželi zejména k zápasu s týmem Dokuref, který s námi sousedil v tabulce. Kvůli různým organizačním přesunům jsme museli během jednoho pátečního odpoledne odehrát dva zápasy za sebou. První se silným týmem Cottagers a následně s již zmiňovaným Dokuref. První zápas jsme hráli s cílem příliš se neunavit a možná i proto jsme prohráli 2:10.

Po chvilce odpočinku jsme se s chutí vrhli na dalšího soupeře, který nastoupil pouze v pěti lidech. Únava z předešlého zápasu na nás však byla znát a poměrně brzy jsme prohrávali 1:3. Zlepšeným výkonem a zejména zásluhou nováčka Honzy Kotrbatého se nám podařilo vyrovnat a soupeře jsme zatlačili s cílem vstřelit vytouženou vítěznou branku. Pouhé tři minuty před koncem se však soupeř dostal po naší nešťastné útočné akci do brejku, který skončil faulem dvou obránců a odpískaným trestným střílením. To bravurně vychytal Michal Vacek a následovalo trochu nesmyslné vyloučení obou naších hráčů. Oslabení 5 na 3 jsme nezvládli a inkasovali. I v pokračujícím oslabení 5 na 4 jsme se pokusili vyrovnat, ale náš závěrečný tlak nakonec skončil pátým gólem soupeře.

Tímto nám před posledním zápasem zbyla pouhá teoretická naděje na playoff. Přesto jsme chtěli sezónu zakončit vítězstvím a v rekordním počtu 15 hráčů nás čekal Hodně v pořádku tým. Postupné zlepšování naší hry v průběhu sezóny konečně vyústilo ve vítězství, na kterém se góly či asistencemi podíleli staří harcovníci Radek Papoušek a navrátilec Petr „Drát“ Komínek, tradiční opora Honza Kotrbatý, hecíř Martin Beneš a kapitán Peťa Vágner. Zásluhu na vítězství mají samozřejmě i všichni ostatní hráči v čele s Jirkou Weissem, který po dlouhé herní pauze podal dokonalý výkon, jenž vyvolal otázky zda Jirka „Díra“ Weiss během své pracovní vytíženosti nedopoval.

Playoff nám nakonec o bod uteklo. Bodování týmu, které bylo ovlivněno častými absencemi, vyhrál jako správný kapitán Peťa Vágner před Petrem Veverkou a Honzou Pozlerem, kterému stačily ke třetímu místu pouhé dva zápasy.

Celkově lze zatím brát sezónu jako mírné zklamání. Nepříliš dobré výsledky byly ovšem ovlivněny již zmíněným zraněním hlavních opor a nevhodnými termíny zápasů, které vyústily v časté absence dalších důležitých hráčů.

Od pátku 20.4. nás čeká nová soutěž Fakultní UFL a zlepšení z posledních zápasů naznačuje, že jsme schopni uhrát dobré výsledky. Doufejme, že do příští sezóny neztratíme kvůli studijním výsledkům příliš mnoho hráčů, zejména nový kapitán by si měl dát pozor, aby nebyl vyexportován na VŠE. Pokud tedy udržíme současnou sestavu a posílíme o novou krev z budoucích prváků, můžeme v příští sezóně myslet na vyšší příčky než letos.

-pev-