S blížícím se koncem letního semestru nás po roce opět zastihla Všejaderná Fúze, pro letošek s pořadovým indexem XIX. Sice plesová sezóna dávno vzala za své, ale to pro jaderňáky nic neznamená, jelikož příležitostí předvést se před ostatními v lepším světle nebývá zase tak mnoho.

Invarianty lásky
Invarianty lásky

Letošní hra byla poněkud odlišná od těch předchozích, které byly plné násilí, mordů či chodících mrtvol. Nazval bych to takovou předehrou pro blížící se první máj, lásky čas. Chodicí mrtvoly nahradila lesní zvířátka se slečnou Veverkou v hlavní roli a jelením matematikem Dvanácterákem, který po návratu ze světa musel bojovat nejen o ztracenou přízeň slečny Veverky. Jejich lásce totiž zprvu nepřál místní boss a otec v jedné osobě Don Králíček, který by raději svou jedinou dceru Veverku doslova prodal do klece k metrosexuálnímu Tygrovi. Přestože intriky Tygra byly pečlivě spřádané kličky v kličkách, žalostně selhal a Don Králíček ho odsoudil ke sňatku s mazanou Liškou a požehnal lásce mezi Veverkou a Dvanácterákem.

Všejaderný ensemble
Všejaderný ensemble

Jak se již stalo tradicí, ihned po hře nastoupil pan děkan Miroslav Čech se svým uvítacím proslovem. Po něm zaujal místo dlouho očekávaný pan tajemník Vrána, který bez zaváhání všechny pozval na svou páteční přednášku z matematické analýzy začínající v 9:30 a jak sám řekl: „Zítřejší přednáška bude!“ Poté, k radosti zástupců Sunie, došlo na předání vránovice a mohu potvrdit, že dožití se dalšího úsvitu vránovice nebylo vůbec zřejmé. No, poté následovala série děkování sponzorům atd.

Chytrý mědvěd a nebojácný tygr
Chytrý mědvěd a nebojácný tygr

Během pauzy na přípravu hlavního sálu k tanci bylo foyer zcela zaplněno hloučky vášnivě debatujícími o tématech všeho druhu. Jako každý rok mi přišlo, že mnozí využili nastalého zmatku a tlačenice k tichému vyklizení pozic. Ostatně jejich mínus, jelikož hned po pauze se dostalo na tanec. Letošní předtančení měla na svědomí břišní tanečnice a jaderňačka Katsiaryna Mialeshka. Dále se na řadu dostali běžní smrtelníci a někteří opravdu zaujali velmi moderním pojetím tanga, jiní se raději drželi tradic nebo jen strategicky vyhlíželi a popíjeli.

Ing. Vrána a vránovice
Ing. Vrána a vránovice

Každý rok doufám, aby se vyplnily sliby prodavačů lístků do tomboly, že právě ty mé jsou anebo se minimálně stanou výherními. Už mě ani nepřekvapilo, když se tak nestalo. Zato jsem musel ocenit očistec, kterému se podrobil kapitán fotbalového týmu Tralalalala Honza Hejný za své selhání a vyřazení se z bojů play-off, ačkoliv mi to přišlo neskutečně trapné.

Za Českou Třebovou začíná orient...
Za Českou Třebovou začíná orient…

Nakonec jsem se nějakého toho zklamání dočkal i já, když měl DJ v malém sále přesně v 1:30 padla a prostě konec. Zrovna v momentě, kdy se značné procento přítomných začínalo zahřívat. Tak opět za rok!

Veselka v hlavním sále
Veselka v hlavním sále

-jav-

(Tento článek společně s fotoreportem Vám přinášíme jakožto malou kompenzaci čekání na nové číslo Corpus Omne. Původně se měl totiž časopis do oběhu dostat ještě před XIX. Všejadernou fúzí.  Vaše redakce)


Napsat komentář

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>