První školní den. Všude čisto a krásno. Anebo ne? Po vstupu do učebny B-10 nás obalí standardní obal smradu. Jak je to možné? Neměli bychom spíše ve vzduchu cítit novotu? Co se skrývá za tajemným smradem, který z učebny ne a ne zmizet? Náš investigativní novinář H. von O. nalezl příčinu neobvyklého zápachu této učebny. Za všechno můžou ti zatrolení experimentátoři, co sídlí o kus dál! Jeden z nich, který si nepřál být jmenován, CO exkluzivně sdělil: „Dostali jsme z průmyslu nabídku, která se neodmítá. Jedná se o vyzkoušení experimentálního rozháněče lidí skrze divný pach. Tak to zkoušíme na studentech a musíme říct, že zatím jsme žádné studenty panicky vybíhající z místnosti nezaznamenali.“ Tajemný přístroj funguje tak, že nasaje esenci vůně a postupně ji vypouští do předem určeného prostoru, až vše danou vůní nasákne. Dále nám tajný zdroj prozradil, že zatímco v minulých semestrech jsme se mohli setkat s pachem mrtvol, nyní budeme zahaleni pachem potu. Inu, těšme se! (Aby byl získán relevantní počet dat, experiment prý musí běžet ještě dva roky).