Jak jistě víte, naše fakulta dlouhodobě patří mezi kvalitní zdroje hlav študovaných, a to nejen pro CERN. Tentokrát se však pozornost výzkumníků z CERNu soustředí jinam, na jaderku dorazí přední odborníci z oboru kryogeniky. Do jejich hledáčku se dostane naše světově unikátní kryogenní laboratoř T-101, která zvláště v zimním období vykazuje dosud nezaznamenané hodnoty.

Při pokusu získat konkrétní parametry laboratoře nebo kontaktovat odpovědnou osobu jsme ovšem tvrdě narazili. Experimentátoři byli nezvykle skoupí na slovo. Důvodem se zdá být jejich rozladěnost z rapidně klesajícího počtu studentů navštěvujících přednášky v jejich laboratoři. Docent Mareš dokonce sáhl ke krajnímu řešení – přesunu přednášek mimo laboratoř. Hazardují fyzikové s naším zdravím? Nebo se experiment vymkl kontrole? Čtěte v dalším vydání Corpus Omne!