Důkaz místo slibů

Ne, opravdu nečtete kachnu tohoto čísla. Zásluhou neúnavného agitování studentů v Akademickém senátu nakonec pan tajemník podlehl nátlaku a nechal na dvůr Trojanky umístit stojany pro celkem šest kol. Jak se k nim ale dostat? Dobrodružnější nátury mohou v tuto chvíli přestat číst a vydat se jen s pomocí přiložené fotografie dotyčné stojany hledat. Pro ty ostatní tu mám snad dostatečně podrobný návod, jak k nim i s kolem dojet.

Prvním krokem po vstupu do budovy je zabočit doleva směrem ke katedře jazyků. Těsně před ní zahnete po nakloněné rovině doprava a budete pokračovat až k výtahu. Přivoláte tlačítkem výtah napravo. S kolem jednoduše vjedete dovnitř a stisknete 1S. Výtah popojede kousek dolů a vy vyjedete s kolem ven dveřmi na druhé straně. (Všimněte si, že není třeba s kolem nijak pracně manipulovat, otáčet ho či s ním couvat, vše je zcela intuitivní.) Dáte se směrem na dvůr vlevo. Pokračujete směrem ke žlutému kontejneru na plast a před ním zahnete znovu doleva a nyní by se stojany měly nacházet přímo před vámi. Pokud tomu tak není, vyjděte zpátky na ulici a zkuste si celý postup znovu. Možná vám pomůže, když vám prozradím, že se stojany nacházejí pod okny místností 106 a 206. Nic si nedělejte z misek nalevo, to se tam jen vrátný stará o nového mazlíčka, kterého si pořídila nejmenovaná výzkumná skupiny z Katedry matematiky a který volně pobíhá po dvoře.

Jakmile umístíte kolo do stojanu, můžete se vrátit buď zpět k výtahu a nechat se jím vyvézt, kam potřebujete, nebo pokračovat směrem k bráně pro auta, před ní zahnout doprava, vyběhnout pár schodů a pomocí ISICa se dostat dveřmi do přízemního patra Katedry matematiky. Pokud se rozhodnete pro cestu výtahem, ušetřím vám nutnost zkoušet všechna tlačítka a uvedu přímo výčet míst, kam vás které z nich dostane:

-1 Podzemní místnosti, strojovny. Po důkladném prozkoumání mohu prohlásit, že tu kromě špíny není nic moc k vidění
1S Již zmíněný přístup na dvůr
0 Přízemí vedle Katedry jazyků
1P Přímo naproti místnosti T-101
1 Výklenek s automatem na kafe
2 Výklenek o patro výš nad výklenkem s automatem na kafe
2P Naproti místnosti T-201

Můžeme jen doufat, že tohle bude první z mnoha kroků, který povede ke zlepšení studentského života na naší drahé fakultě. Další milou drobností by měla být rychlovarná konvice ve studovně na Trojance. Držme jí palce, aby se zvládla objevit dřív, než odsud všichni odstátnicujeme.