Od minulého vydání Corpus Omne proběhla dvě zasedání AS, takže věcí, které se projednaly a ovlivňují přímo či nepřímo studenty, je celkem hodně.

Jak autorka těchto řádek slibovala ve své volební kampani, snažila se prosadit do studovny rychlovarnou konvici. Pana tajemníka nápad zaujal a ještě ho dovedl k dokonalosti: v obou studovnách se objevily výdejníky na horkou i studenou vodu. Horká voda je dostatečně horká, aby se dala použít na zalití čaje/kávy. Po pár dnech sice voda došla, vzniklé nedopatření se ale brzy vyřešilo. Kdyby v budoucnu opět voda došla, napište přímo panu tajemníkovi nebo mně a já to zařídím. :)

Pro studenty studující v nové akreditaci: opravdu si nelze zapisovat bakalářské předměty v magisterském studiu a naopak (až na tu složitou výjimku). Může se ale stát, že vám to studijní zapíše (je totiž jen jeden KOS), takže si to hlídejte.

Studentská část AS vyjádřila nelibost nad tím, že výsledky ankety nejsou vůbec nijak zohledňovány ve výuce. Pan děkan tedy na následném kolegiu vyzval vedoucí kateder, aby anketu více zohledňovali. K anketě se váže i úplně nová věc – slavnostní předávání Zlaté křídy. Toto ocenění má za cíl odměnit kantory, kteří měli nejlepší hodnocení v předchozí anketě. První předání proběhlo na XX. Všejaderné fúzi, další se plánuje na příští Bažantrikulaci.

Karel Břinda přišel s návrhem uspořádat akce typu Hovory s děkanem, které probíhají na jiných fakultách ČVUT. Při nich děkan říká studentům, co se na fakultě děje a zodpovídá otázky typu: „Proč tohle a tohle nejde?“. Pan děkan se k takovým akcím vyjádřil příznivě, ovšem vzhledem k tomu, že mu na podzim končí mandát a dále už kandidovat nemůže, je zavedení podobné akce na novém děkanovi.

Objevila se otázka ankety z druhé strany, že se někdy stane, že studenti ne úplně šťastně pochopí kantorův vtip, nebo z nějakého důvodu nemají kantora rádi a to se pak promítne do někdy nevhodných komentářů. Na FELu se z toho důvodu anketa cenzuruje, někde vidíte výsledky jen po přihlášení se do systému. Jaderka ale zůstane dále otevřená a necenzurovaná.
Na přání studentů zůstanou studovny otevřené až do devíti do večera. Zatím to bude zkušební provoz, v případě zájmu se dá otevření ještě dále prodloužit. Je jasné, že každému vyhovuje jiný styl učení a mnoho studentů má rádo inspirující klid a nedostatek rozptylujících prvků ve studovnách. Teď můžete v klidu studovat do pozdních večerních hodin.

One Response to “Akademický senát FJFI”

1. Yvan

Moc hezke9 fotky:).. joo škola je zlo:Xtaky me1me plno pedsemek..jenže nejsem ve škole kvůli nemcoi tak je budu všechny dopisovat najednou:/

Odpovědět