Vážení a milí čtenáři těchto řádek,

uvodnikjistě se už těšíte, až mezi studijními povinnostmi najdete chvilku času a přečtete si něco zajímavého v Corpus Omne. Zkouškové je už zase skoro za dveřmi (Ono to snad ani jinak neumí, buď tu je nebo čeká za dveřmi, potvora.) a chvil oddechu bude jako šafránu.
Mně se tady v USA zatím daří výborně. Stihla jsem dokonce mít další prázdniny. To je něco, co bychom na jaderce mohli taky zavést. Takhle jsem mohla jet na týden na Floridu, dát si mojito v Miami, šnorchlovat u korálového útesu v Mexickém zálivu, prohlížet si líné aligátory v Everglades a rakety v Kennedy Space Center. To bych vydržela dělat každý rok. Kromě toho mi tu na Union College dali na léto na pár týdnů grant tak tu budu bádat. Jsem zvědavá, jestli něco i vybádám. Ale už se opravdu těším domů na opravdové jídlo, pití a protivné lidi, co si pořád na něco stěžují.
A jaké články jsme pro vás tentokrát nachystali? Upřímně řečeno skoro nevím, čím začít. Určitě stojí za to si přečíst tradiční rozhovor, kde jsme poněkud netradičně zpovídali ředitelku Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Danou Drábovou. Další článek, který byste neměli přehlédnout, je zpravodaj z Akademického senátu FJFI. Obsahuje důležité informace, které se dotýkají většiny z nás. Respektive v magisterském studiu si opravdu nezapisujte bakalářské předměty apod. V neposlední řadě doporučuji si přečíst (trochu motivační) článek o programu ATHENS. Samozřejmě na následujících stranách najdete i další reportáže ze studia v zahraničí, toho co se děje na fakultě i jak se daří našim sportovcům. A málem bych zapomněla na tolik oblíbené sudoku.
Doufám, že se Vám bude Corpus Omne líbit.
Vaše šéfredaktorka Hanča


Napsat komentář

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>