Zdravíme z nového Akademického senátu!

Určitě jsi zaregistroval tu masivní mediální masáž, kde Ti všichni říkali, že máš jít volit a z nástěnek se na Tebe smálo přes dvacet kandidátů. Nakonec se den se dnem sešel a bylo vybráno šest studentských zástupců do Akademického senátu FJFI a dva zástupci do Akademického senátu ČVUT. Všichni toužíme být poctivými studentskými zástupci a proto se ptáme: Co bys právě Ty přednesl Akademickému senátu? Toužíme vyslechnout Tvoje návrhy, přetlumočit je Akademickému senátu (případně jinam, pokud nebudou náležet jeho uším), pokusit se je realizovat a nakonec studenty informovat o výsledku. Psát můžeš tomu senátorovi, jenž je tvému srdci nejmilejší. Ohledně AS FJFI to může být Franta Batysta (batysfra@fjfi.cvut.cz), Zuzka Dočekalová (docekzuz@fjfi.cvut.cz), Milan Holec (milan.holec@eli-beams.eu), Helča Kolešová (helena.kolesova@fjfi.cvut.cz), Radek Novák (novakra9@gmail.com) a pro obzvláště krásné slečny i Jirka Slabý (slabyji2@fjfi.cvut.cz). Co se týče AS ČVUT, tam jsou Tvými zástupci Michal Jex (jexmicha@fjfi.cvut.cz) a Radek Novák (novakra9@gmail.com).

Nezdá se Ti mailová zpráva jako to pravé? Tak právě pro Tebe na jaro chystáme posezení se senátory – krátké odpolední až večerní setkání nás, akademických senátorů, s Tebou, studentem, jenž by chtěl na vyšší místa interpretovat nějaký svůj návrh a nebo se jen dozvědět něco o tom, jak to v senátu funguje. O podrobnostech celé akce ještě budeš informován prostřednictvím časopisu Corpus Omne nebo plakátů ve škole.

Nezdá se Ti jedno setkání dost? Chceš být pořád uprostřed aktuálního dění? Napiš na novakra9@gmail.com a můžeš být pravidelně informován o dění v obou Akademických senátech nebo v senátu dle tvého výběru. Po každém zasedání bude zájemcům zaslán mail s více či méně stručným výtahem z jeho průběhu. Můžeš se samozřejmě jednání senátu přímo zúčastnit i jakožto nečlen – zasedání jsou, krom výjimečných případů jakým je např. volba děkana, veřejná. Se svolením předsedy je rovněž možné před senátem vystoupit. Tím pádem můžeš osobně dohlédnout na to, zda jsou Tvé návrhy řádně projednány a taky poznáš, jak to na zasedání AS chodí, což může být užitečné, chystáš-li kandidaturu na příští volební období. Neboj se tedy zeptat se Tvého senátora, kdy se koná příští zasedání.

Na závěr bych za nás všechny rád poděkoval za hlasy, které jste nám poslali a samozřejmě za svěřenou důvěru. V dalším čísle se už můžete těšit na report z aktuálních zasedání.