Fotbal 37. Sezóna SFL

A-tým

V důsledku odjezdů do zahraničí, (zdárného) ukončení studia či zranění doznala sestava A týmu na začátku sezóny výrazných změn. Z původního mužstva zůstalo jen pět hráčů – Ondřej Bartoněk, David Brožek, Michal Krčmář, Milan Lecián a Petr Valenta. Tým posílili ještě dva kluci z B týmu, Honza Crha a Petr Hebký. Nezbývalo než doufat, že na náboru se ukážou nové hvězdy v řadách prváků. Což se nakonec i splnilo a fotbalová úroveň na náboru byla nesrovnatelně vyšší než v minulých letech. Do týmu se proto zařadili Tomáš Olmr, Jakub Šandera, Nikolai Tomilov, Michal Vozár a jako náhradní brankář Petr Karal.

V prvních dvou zápasech se výrazně projevovala nesehranost týmu. Individuální výkony hráčů byly srovnatelné, ve většině případů i lepší, než našich soupeřů. Spolupráce a komunikace na hřišti však vázla, čehož naši soupeři snadno využívali. Zásadní, jak se později ukázalo, byla remíza 5:5 ve třetím zápase, kdy jsme vedli dokonce 5:2 a ani takové vedení náš nezkušený tým nedokázal ubránit.

Po polovině sezóny tak bylo jasné, že letos hrajeme o sestup. Kvalitní výkon v bojích o udržení jsme však dokázali podat jen v jediném utkání proti týmu Ofenzivní smršť (jednoznačnému vítězi skupiny), což rozhodně nemohlo stačit na záchranu. S tristním ziskem pouhých dvou bodů jsme tak skončili na posledním místě tabulky a sestoupili do čtvrté ligy. Cíl pro další sezónu je proto zřejmý … (čtenář si laskavě odvodí sám).

B-tým

Béčko se značně obměněnou sestavou čekalo válčení ve třetí lize. Bohužel se však sezona ukázala  jako velmi smolná, když nás provázelo velké množství zranění. Pepa s Filipem do sezony nezasáhli vůbec a David stihl před operací odehrát pouze dva zápasy. Když se k tomu přičetla naše hrozivá docházka, kdy jsme pravidelně měli na střídání jednoho hráče, bylo jasné, že nás čeká pouze utrpení. Navíc i naše skupina se ukázala jako velice silná. Následkem všech těchto důvodů jsme utrpěli sedm porážek a příští sezónu nás čeká čtvrtá liga. Doufejme, že se nám tam bude dařit lépe a do třetí ligy se za rok opět vrátíme.

C-tým

Jako všechny týmy i Céčko doznalo výrazných změn. Měly ovšem povahu spíše uragánu. Sami jistě uznáte, že měly charakter prakticky výměny celé generace hráčů. Z původních 11 hráčů v týmu zůstalo 5 veteránů pamatujících 36. strahovskou válku, slovy kapitán Matěj Sekel‘, Ondra Šembera, Vašek Volf, Kuba Měsíček a snajpr Libor „Zaitsev“ Tomek. Odešli Vláďa Dufek, Filip Kallmümzer, Ivan Khomyak, Martin Scháňka, Kuba Stündl a Honza Zdráhal. Aby tedy Céčko vůbec mohlo hrát, byl tým obohacen o zkušené harcovníky Marka Sommera a Martina „Bennyho“ Beneše. Tým pak doplnili zelenáči Michal Červenka, Jenda Povolný, Karel (Nguyen Ngoc Ahn) a Radim Tichý. Tým prý údajně doplnil i Filip Křížek. Říkám údajně, protože jsem ho v životě neviděl. Přesto však záhadným způsobem dokázal odehrát zápas a dát v něm gól. Jistě, byl to jediný zápas, který jsme vyhráli, a to kontumačně, takže bylo potřeba připsat všem hráčům odehraný zápas a prvním šesti v pořadí po gólu, aby seděla statistika. Ale konec s předbíháním, vrhněme se na sezonu hezky popořádku.

První zápas jsme hráli se „saláty“, zeleninožrouty… Chytal zatím Venca Volf, a chytal výborně, přesto jsme však dostali haluzný gól odkudsi z půli hřiště, a prohráli tedy 5:6. Mezi střelce se zapsali Radim dvakrát, Jenda dvakrát a Karel jednou. V druhém zápase jsme opět prohráli, opět o gól, 2:3. Góly dávali Libor a Karel. Ve třetím zápase jsme si již řekli, že takhle to dál nepůjde a je třeba do toho konečně praštit a sbalit nějaké body. Výsledkem byl kompromis a remíza 3:3 s Pajdy, kdy jsme dokonce v zápase vedli 3:2, ale nepodařilo se nám to dotáhnout do konce. Góly dali Ondra jednou a Radim dvakrát. Pak nás čekal nelehký soupeř Lewis Holtby, který za celou sezonu v sedmi zápasech nastřílel 133 gólů. Z těchto 133 gólů dali 19 nám, a my jim to oplatili dvěma. Karlův krásný gól snižoval na 1:2, Radimova nahrávka, o které nikdo neví, jak skončila v bráně, snižovala na asi 2:5. Pak už jsme se vezli.

V následujícím zápase proti Kultura.cz jsme měli vyhrát, protože je porazil Odpad a řekli nám, že by to neměl být problém, že běhají málo apod. No, vyhráli jsme 6:0, ovšem kontumačně. Naschvál jsem neřekl, že jsme je měli porazit, protože je I ODPAD porazil. On totiž v následujícím zápase Odpad porazil nás, výsledkem 4:2. Hráli jsme tužku, tak nás ani víceméně šťastlivá povaha 75% gólů Odpadu nemusí trápit, protože jsme prostě hráli tužku. Takto nás Odpad přejmenoval z Trclclclclc na Jaderný odpad „B“.

Jediný způsob, jak to zvrátit, byl zachránit čest v posledním zápase proti FC Strakonice United. Papírově to neměl být lehký zápas. Navíc jsme hráli bez kapitána. Ovšem zápas se vyvíjel celkem dobře, vedli jsme 4:3, a kdyby Jenda nahrál, mohli jsme vést i 5:3, ale to je kdyby, i tak se to dalo prohrát. My jsme ten gól ale nedali a prohráli 4:10.

Takže sezona na pytel. Na rozdíl od kolegů z vyšších týmů však nesestupujeme, není totiž kam.

Jaderný odpad

Jaderný odpad
Jaderný odpad
Před začátkem sezóny se v kádru odehrály velké změny. Odešly některé známé tváře Odpadu – Zimi, Jabko, Johnny Error… Přibrali jsme tak dva čerstvé prváky Lukáše Novotného a Michala Dvořáčka. Nejen že to umí na hřišti, ale pomalu vstřebávají i hospodskou ideu našeho veletýmu. Navíc se nám na roční hostování z týmu FC 東京 (Efushī Tōkyō) podařilo získat Tondu Povolného a nesmíme zapomenout ani na čerstvého strahováka Tomáše Hambálka. Největší přestupová bomba Tomáš Kouřim se ještě před prvním zápasem stihl zrasit na hauspalce a do lítých bojů se nakonec nezapojil.

První zápasy se sice dvakrát nevydařily, ale utkání s Historiky (5:10) představovalo první vlaštovku probouzející se útočné síly. Zlomový okamžik nastal 20. října, kdy jsme poprvé v historii Odpadu zvítězili – FC kulturu.cz jsme přehráli 3:2! Následoval sice méně podařený zápas se zabijáky z Lewis Holtby (2:16), ale poslední zápas sezóny byl opět náš, v tradičním derby Schwarze Korps přestříleli Trclclclclc 4:2.

Z pohledu kapitána sezónu hodnotím jako extrémně vydařenou. Nejen, že jsme si splnili základ – (ne)fotbalem bavíme sebe, fanoušky, protihráče i rozhodčí, ale 16 vstřelených branek, 2 výhry a 6 bodů jsou velmi příjemným bonusem a hodnotným příslibem do další sezóny. Snad co nejčastěji zazní vítězná hymna Odpadu: Auf eine Leine liegt kleine Schweine, Gol, Gol, Gol, Kommilitone…!

La Tralalalala

Svůj charakteristický otisk ve 37. ročníku SFL zanechal také ženský futsalový tým La Tralalalala. Začátek sezony ukázal, že zájem jaderňaček o sport, zejména fotbal, stále roste a bylo proto nutné uspořádat nábor. Čest týmu v této sezoně hájily: V. Blechová (nejlepší střelkyně sezony), E. Gocníková, K. Holanová,K. Johnová, K. Kopecká, K. Mialeshka, V. Paštyková, V. Pavčová, I. Pelikánová, A. Povolná, M. Sedláčková, N. Závadská.

V celkem sedmi zápasech ženy nastřílely krásných šest gólů a připsaly si jedno vítězství proti strahovským barmankám z FC Pivce. Toto utkání bylo po vzoru loňského roku divácky nejpopulárnější. Nechyběla pyrotechnika, mohutná podpora z publika a ještě mohutnější pozápasová oslava. Jak každý fanoušek jistě dosvědčí, herně se dívky zlepšují sezónu od sezóny a několik vítězství jim tentokrát uteklo skutečně jen o vlas či dva.

V současné době tým v žádném případě nezahálí. Kromě tréninkových příprav na další sezonu se chystá zařadit několik přátelských utkání a těsně před zahájením další sezony strahovské ligy budou dívky obhajovat loňské třetí místo na mistrovství republiky v plážovém fotbalu. Tým neustále rozšiřuje své řady o holky, co se rády baví, proto se nestyďte a přidejte se.

83. Haunspaulská liga

Pro mladý tým veteránů byla tato sezona teprve druhou a hned od jejího začátku se musel potýkat s celou řadou problémů. Mnozí zasloužilí hráči odešli štěpit atom do Dukovan či za jinou prací do Asie, a tak bylo na soupisce i s posilami pouhých dvanáct borců. Z nich navíc ze zdravotních důvodů odpadl špílmachr Petrásek, posila z Plzně Mirek nastoupila k jedinému utkání, Pavlito kolaboroval s alkoholem a rýmičkou, Jerome zase s natrženým zádovým svalem. Když si navíc už při třetím utkání kapitán TOOM vykloubil rameno, zbývalo do hry pouhých sedm hráčů. To je při systému hry 5+1 opravdu málo.

V úvodu sezony tým sice navázal na jedenáct výher v řadě z minulé sezony dalšími dvěma, ovšem výše zmíněné početní problémy brzy zapříčinily propad výkonnosti. Ono se také není čemu divit, když se většina zápasů odehrála bez střídání a jeden dokonce celý v oslabení. Přesto se hráči za své výkony nemusí stydět. Celkově totiž dokázali v jedenácti utkáních šestkrát zvítězit a jednou remizovat (a umístit se na celkové páté příčce tabulky), což je výkon, o kterém si ostatní týmy Tralalalala mohou nechat jen zdát. K němu přispěl velkou měrou tahoun týmu Vašek Jánský se 14 vstřelenými brankami, ale také dvě nečekané posily ze závěru sezony, slečny Kopecká a Blechová. Obě sice stihly jediné utkání, ale jejich nezměrný talent (nejen na hřišti) nám v budoucnu jistě zajistí mnohé další úspěchy.

Volejbal

AVL Praha – Halová sezóna 2013/2014

Volejbalová sezóna zimního semestru, ve kterém má ST FJFI ČVUT Tralalalala v 9. AVL lize dva týmy (s názvy Tralalalala a Trblblblblb) začala účastí Trblblblblb na prvním přípravném turnaji AVL, který se konal 6. 10. 2013. Tým se nakonec umístil na jedenáctém místě z 26 hrajících týmů a nedokázal získat divokou kartu do 7. AVL ligy. Na druhém přípravném turnaji 13. 10. 2013 se Trblblblblb umístilo páté a Tralalalala obsadilo dělené 21. až 24. místo z celkových 27 týmů. V rámci regulérní soutěže se pak oba týmy zatím zúčastnily dvou turnajů, setkaly se s šesti soupeři a z možných osmnácti bodů tým Tralalalalala získal šest a tým Trblblblblb třináct.

Souboj fakult

Volejbalisté FJFI se zúčastnili také Souboje fakult, ve kterém obhajovali loňské vítězství. Hráči poskládali dva týmy, jeden z nich se umístil na čtvrtém místě z jedenásti hrajících týmů a nestačil na Fakultu Informačních technologií, Dopravní a Elektrotechnickou, druhý tým skončil osmý.

Shrnutí florbalové sezony

Pro letošní sezonu naše sportovní řady obohatila spousta nadějných mladých talentů, proto jsme doufali, že vykročíme do nových ročníků Univerzitní florbalové ligy (fakultní UFL i UFL open) lépe než loni, kdy jsme se potýkali s nízkou účastí na zápasech a špatnou produktivitou.

UFL Open

Sezónu jsme začali dvěma zápasy open ligy a je třeba podotknout, že los nám příliš nepřál. Do bojů ve skupině, která letos čítala pouhých pět týmů oproti loňským devíti, jsme totiž dostali oba finalisty předchozího ročníku.

Ze začátku se v týmu projevovala nesehranost a střelecká impotence, což dokazuje i hrozivé skóre po polovině odehraných utkání 0:18. To jsme se rozhodli změnit během následujícího zápasu, v němž nás čekal protivník, který ve všech dosud odehraných zápasech dostal ještě větší nakládačku než my. Se všemi trumfy v ruce jsme do zápasu vlétli jako draci a převálcovali soupeře v poměru 7:2.

V dalším zápase jsme sice opět prohráli, ale alespoň jsme uspokojili naše střelecké choutky v podobě deseti vstřelených branek. Velkou měrou se na tomto čísle podílela čtyřmi brankami střelecká stálice Tomáš Hambálek a nová hvězda Martin „zabiják“ Ansorge, jenž v sobě objevil netušené schopnosti, a dal svůj první hattrick v kariéře! I přes sympatické výkony v posledních zápasech okupujeme v tabulce open ligy až čtvrté místo a čeká nás už jen zápas o umístění.

Fakultní UFL

Ve fakultní lize si bohužel nevedeme o mnoho lépe. Ani v této soutěži zatím příliš střelecky nezáříme a po dvou odehraných (a zároveň prohraných) zápasech se plazíme na dně tabulky. Zde ovšem máme šanci na nápravu, neboť nás čeká ještě víc než polovina utkání. Snad se nám v jarní části povede líp a konečně prolomíme střeleckou smůlu.

V neděli 2. února 2014 se v hale na Julisce uskuteční souboj fakult. Proto neváhejte a přijďte podpořit naše mužstvo! Všichni fanoušci, a zejména fanynky J, jsou vítáni.


Napsat komentář

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>