Zahájení
Rok uplynul jako voda, znovu nadešel 8. květen a tak Sportovní tým při FJFI ČVUT Tralalalala opět po roce uspořádal sportovní turnaj Pohár děkana FJFI, tentokrát již čtvrtý ročník. Každý, kdo v tento den dorazil na Strahov a Pod Julisku, měl možnost sledovat vysokoškolské a středoškolské studenty, jak se ženou po prestižní trofeji, a sice ve futsalu, volejbalu, florbalu, streetballu a squashi.
Na začátku proběhlo slavnostní zahájení, jehož se zúčastnil pan tajemník Vrána a také zástupci skupiny ČEZ a Městské části Praha 6. Poté už nic nebránilo tomu, aby se studenti pustili do veselého sportovního zápolení.

A je třeba dodat, že studentů se letos na Poháru děkana FJFI sešlo opravu hodně. „Letošního turnaje se zúčastnilo téměř 500 sportovců,“ říká hlavní organizátorka akce Tereza Kráčmerová. „Jednalo se převážně o vysokoškolské studenty, z nichž většina studuje na ČVUT, v menší míře potom o studenty vyšších ročníků středních škol.“ O vzrůstající prestiži akce svědčí i to, že v některých sportech byla všechna místa zaplněna během prvního dne přihlašování a také fakt, že záběr fakult, ze kterých se sportovci turnaje účastní, je rok od roku vyšší.

Volejbal
Největší obavy měli letos organizátoři z počasí, a ty se nakonec naštěstí nevyplnily. Celý den na Strahově nebyla jediná průtrž ani přeháňka, a tak se dobroty mohli smažit na grilu a pivo a kofola téct proudem. Aby se účastníci nenudili, mohli využít bohatého doprovodného programu: zahrát si chvíli beach volejbal, zasoutěžit si v pivní štafetě a table boulderingu, vyblbnout se na skákacích botech Poweriser nebo si prohlédnout stánky studentských organizací.

Vítězové
A jak si vedly týmy borců z naší fakulty? Fotbalová mužstva neváhala pokračovat v započaté tradici, a tak po nadějných výsledcích ve skupině vypadla hned v prvním kole play-off. Volejbalisté skončili ve skupině na třetím, tedy prvním nepostupovém, místě, a bohužel tak neobhájili loňské vítězství. Stejně skončili i florbalisté, kteří v líté bitvě o semifinále nakonec podlehli v derby hráčům z MFF UK.

Futsal
Celkovým vítězem tohoto ročníku turnaje, a tedy dočasným držitelem putovního poháru, se pak stal squashista Jiří Králík, který pohár převzal od samotného děkana naší fakulty, prof. Jexe.

Celkově se letoší ročník Poháru děkana FJFI jistě vyvedl, tímto můžeme poděkovat organizátorům za povedenou akci a účastníkům za pohodovou atmosféru a předvedené sportovní výsledky a pomalu se těšit na další ročník, tentokrát již pátý, který se uskuteční přesně za rok, tedy 8. května 2015.