Beran (21.3. – 20.4.)

První týdny semestru jsou za Vámi a Vy si začínáte říkat, jestli na některé přednášky budete dál chodit, když je to taková otrava. Jo, v hospodě u piva je vždy líp a člověk se to pak přece naučí v klidu před zkouškou. Hvězdy Vám však o zkouškovém přinesou spoustu fajn otázek typu: „O čem jsem mluvil na předposlední přednášce.“

Býk (21.4. – 21.5.)

Milí býci, jistě už Vám došlo, že tento semestr bude mnohem obtížnější, než jste čekali. Již Vás začíná otravovat otázka, jestli jste tu správně a jestli si nebude lepší podat ještě nějakou přihlášku, jen tak pro jistotu, třeba na VŠE či snad Hnojárnu. On to asi nebude tak špatný nápad vzhledem k tomu, že po tomhle semestru Vás čeká ihned další a podle všeho méně náročný opravdu nebude.

Blíženci (22.5. – 21.6.)

Venuše vidí, že se Vám ve Vašem společenském životě opravdu daří a je z toho nadšená. Neptun už však ví, co brzo přijde. Ono věnovat svůj čas opačnému pohlaví místo studiu a přípravám na cvičení se někdy může škaredě vymstít a pokud to není zrovna Váš případ, tak věřte, že partnerův rozhodně.

Rak (22.6. – 22.7.)

Všichni Vás obdivují, jak se pečlivě připravujete na jednotlivé hodiny a Vy cítíte to sebeuspokojení ze studia. Pokud u Vás ovšem vyhrálo pivo či snad nějaký jiný alkoholický nápoj, nedělejte si z toho těžkou hlavu, teď už je stejně pozdě to měnit. Proč se tedy na sebe zlobit, koneckonců ten alkohol je stejně dobré antidepresivum.

Lev (23.7. – 22. 8.)

Milí lvi, dejte si pozor na oblasti podél budov jedné z fakult Univerzity Karlovy. Mohl by Vám tam někdo závidět, že studujete mnohem lepší školu než oni, Vaše vědomosti jsou na mnohem vyšší úrovni a ke všemu je Váš společenský život mnohem pestřejší než jejich. Ano, matfyzáci umí být pěkné zákeřné potvory, tak bacha, ono dostat takovou igelitkou plnou skript po hlavě od člověka, co se myl naposledy tak v létě v moři, může být opravdu nepříjemné.

Panna (23.8. – 22.9.)

Venuše Vám v následujících dnech dopřeje spoustu pozornosti ostatních spolužáků, především však přednášejících a cvičících. Pocit to bude krásný, když se přihlásíte, budete odpovídat na otázku položenou do publika a budete na sebe přitom opravdu hrdí, dokud Vám ovšem nedojde, že říkáte opravdovou blbost a začnete přemýšlet jak se z toho vymotat, čímž to dopletete ještě více. Ale tak ten smích celé třídy za to jistě bude stát.

Váhy (23.9. – 23.10.)

Po škole budete neustále potkávat nějakého z pedagogů, ale nikdy předtím jste se s ním nebavili ani Vás nic neučil, takže jej zdravit nebudete, i když jeho pohled na Vás bude neustále spočívat. To pak bude krásné zjištění, co je to za člověka, až na konci zkouškového období půjdete prosit na Studijní oddělení o vyškrtnutí předmětu, že jste byli vážně nemocní, že jste jej nestihli udělat a že Vás jinak vyhodí. Nebude to zrovna příjemné překvapení, až Vás pošlou za panem proděkanem a vy zjistíte, že ten, koho jste nebyli schopni ani pozdravit, má najednou rozhodovat o Vaší budoucnosti na této škole.

Štír (24.10. – 22.11.)

V následujících dnech Vám začne docházet energie a kvalitní strava. Ano, semestr se pomalu blíží do poloviny a odpočatost z prázdnin začíná vyprchávat a těch baget z automatu už taky začíná být nějak moc. Smutný příběh. Jste sotva v polovině a nezbývá Vám tedy nic jiného, než si začít vařit kávu a zelený čaj po litrech. Anebo jako druhou možnost máte podání přihlášky na VŠE, kde můžete mít čas i na věci, o kterých jste si mysleli, že čas na ně nikdy mít nebudete.

Střelec (23.11. – 21.12.)

Jupiter Vám dopřává toho pravého kamaráda v podání kvalitně vytištěných skript, která Vás nikdy nezklamou tím, že vždy ví víc než vy. Holt člověk nenadělá nic, než že se pokusí o nemožné a pokud Vám to opravdu půjde, tak věřte, že pak to Ečko ze zkoušky zapijete jistě více jak maturitu.

Kozoroh (22.12. – 20.1.)

Pluto Vám v následujících dnech dopřeje spoustu krásného času na učení. Škoda jen, že to těm ve vedlejším pokoji Vaší koleje nedochází a neustále něco slaví, po večerech zpívají a Vám to, po třech neprospaných nocích s pokusy se něco naučit v tom hluku, nedá a půjdete zjistit, co se tam vlastně tak pořád děje. Atmosféra Vás tak strhne, až prohlásíte, že přestupujete za nimi na Strojárnu, že Vám vlastně stačí být podřadný, ale hlavně že zažijete ještě jednu dlouhou nikdy nekončící párty.

Vodnář (21.1. – 20.2.)

Jistě si říkáte, jaká jste šikulka, že Vám během semestru vše tak krásně jde a dokonce stíháte mezi tím učením i nějaký ten koníček či snad i tu páteční hospodu. Jo, zkouškové období je pěkná svině, to už Vám ukáže, že vlastně taková šikulka nejste. Vy si jen budete vyčítat, proč jste přeci jen raději nenechali těch koníčků a nevynechali jste ty páteční hospody. Ano, nebude zbývat nic jiného než si říkat, jaký jste blbec, a hezky si jít podat přihlášku na restart.

Ryby (21.2. – 20.3.)

Milé ryby, na nové akci SU potkáte velice zajímavou osobu, která na Vás udělá velký dojem a Vy se s ní budete chtít pořádně seznámit. Hvězdy Vám to umožní, ale v dalším semestru se budete divit, kdo že Vás to učí na cvičeních. Smutný příběh bude, až ta osoba, co se Vám tak zamlouvala, nakonec bude stát za přetahováním předmětu do dalšího roku poté, co Vám nedá zápočet.

Robin Stržínek