Rok se s rokem sešel a opět nastal čas na pasování nových prváků do stavu jaderňáka, ano správně, tradiční Bažantrikulace se začala hlásit o naši pozornost.

Krátce po začátku nového školního roku jsme se tedy sešli, aby se dohodlo co a jak. Nápad na téma hry vznikl už po loňské Bažantrikulaci v rámci jednoho zpola zapomenutého večera nad sklenkou neznámého alkoholu na podolských kolejích. A jelikož Bitva u Trojanopyl se všem zalíbila, bylo hned jasno, a divadelní sekce se v cuku letu zorganizovala, rozdělila role a začalo se zkoušet. V zařizování prostor jsme se rozhodli jít ve šlépějích předchozího ročníku a akci opět uspořádat v Meetfactory. Zvukař nás tentokrát potěšil a svou práci zvládl skvěle. Jen kdyby se dalo sedět i jinde než na stropě…

A tak se zařizovalo, domlouvalo, střídala se období klidnější a období neuvěřitelných shonů a zařizování, divadlo i kapela pilně secvičovali a tvořili, až nastal onen slavný den. Sešli jsme se již odpoledne, aby se na místě činu vše nachystalo a vyzkoušelo. Nic není samozřejmě dokonalé, pár věcí se domyslelo a zařídilo vyloženě na poslední chvíli (především kapela ukázala, že improvizace se rozhodně nebojí), ale nakonec jsme vše zvládli a do sálu mohl být vpuštěn houf v sychravém počasí nedočkavě přešlapujících studentů. Mile nás překvapilo, že docela dost lidí vzalo náš návrh přijít v antickém oděvu vážně a dali si na svém ustrojení opravdu záležet!

Večerem nás provedli úžasní George a Viktoria. Hra sice začala se zpožděním, nicméně sklidila velký úspěch, šlo poznat, že odvedli velký kus práce a dali si na tvorbě a nacvičování záležet, stejně jako doprovodná kapela Uran Uran, které patří velký dík i za hudební doprovod k prodeji lístků – aneb nesmyslné požadavky na počkání – a kterou jsme doufám neslyšeli naposledy.

Po hře nastal čas na hlavní akt večera – pasování, jehož se stejně jako loni zhostili profesor Jex a profesorka Pelantová. Všichni přítomní prváci, a dokonce i pár neprváků, tak byli úspěšně povzneseni do stavu jaderňáka a večer plynule přešel v afterpárty pod taktovkou našich DJs.

A tak přes některé zádrhely, komplikace a občasnou improvizaci se Bažantrikulace 2014 vydařila a my se již těšíme, s čím přijdou letošní prváci za rok!

Dagmar Bendová