Milý jaderný světe!

uvodnik1Vánoční čas je již zase za námi. A za sebe mohu říct, že jsem si hodně oddechla. Ne tak kvůli Vánocům samotným, však se jedná o svátky klidu a míru, ale především kvůli hektickému období, které jim předchází. Krom shánění dárků pro své nejbližší byla na pořadu všech dní především škola a povinnosti s ní spojené. Zato teď? Zkouškové se již rozeběhlo a člověk má tolik volného času! Navíc přibyly další důvody k chození do jistých restauračních zařízení – k psychickému uvolnění před zkouškou či následné pozkouškové debatě. Ne nadarmo se říká: Oslav úspěchy, zapij neúspěchy!

Redakce Corpus Omne pro Vás na tohle volnočasové zkouškové období připravila pěkně šťavnaté číslo! Naši reportéři si tentokrát udělali výlet na Katedru jazyků a vyzpovídali samotného Dunstana Clarka. Pokud Vás zajímá, kam až Vás může život po absolvování Jaderky dovést, pak rozhodně nesmíte vynechat rozhovor s Ing. Jiřím Kubáněm. Přemýšlíte-li, co zajímavého Vám může Jaderka potažmo ČVUT kromě kvalitního studia nabídnout, pak právě pro Vás je tu článek o programu ATHENS. Už jste si prošli aktuální Anketu za letní semestr 2013/2014? Pokud ne, nevadí, redaktoři CO to udělali za Vás! Další z nejzajímavějších článků tohoto čísla je bezesporu historické okénko pana prof. Krause, který nás po několik příštích vydání bude provázet historií jaderných oborů vedoucí až ke vzniku naší fakulty. Příznivci stálých rubrik také nebudou zklamáni, neboť zde nechybí zpravodajství ze sportu, horoskop ani rybí komiks.

Doufám, že Vás aktuální CO potěší a obohatí informacemi ze světa jaderňáků. Teď už Vám za celou redakci CO jen popřeji hodně štěstí a mnoho úspěchů v novém roce 2015.

Vaše šéfredaktorka