Milé jaderňáctvo,
uvodnikova_jaro2015
to nám to ale letí, že? Ještě jsme se ani nerozkoukali v novém letním semestru a už jsme se ocitli za jeho polovinou. Po volnočasovém zkouškovém období jsme opět zavaleni tunou domácích úkolů, přípravou na zápočtové testy a někteří z nás i psaním bakalářských, diplomových či jiných prací. Jako jaderňáci to nemáme lehké, není-liž pravda. Ale abychom si ten život alespoň trochu osladili, připravili jsme pro Vás zbrusu nové číslo Vašeho nejoblíbenějšího jaderňáckého občasníku, které buď právě teď držíte ve svých rukou, nebo jste byli ti méně úspěšní při rvačce u vrátnice o poslední volný výtisk a museli jste tedy vyčkat konečný počet minut (byť Vám se to jistě zdálo jako nekonečno) na jeho online podobu. Co se ale nemění, je obsah. A cože jsme si tedy pro Vás nachystali tentokrát?

Naši vrchní rozhovoráři obohatili naše sbírky opět o pěkné úlovky. Prvním z nich je Ing. Petr Ambrož, Ph.D., který je studentům znám již od prvního ročníku svým osobitým výkladem lineární algebry. Zajímá-li Vás dění v jedné z nejzásadnějších studentských organizací naší fakulty, tak právě pro Vás tu máme rozhovor se samotným předsedou Studentské unie Robinem Stržínkem. Pokud Vám nestačí zkušenosti z domoviny a rádi byste si zkusili studium i v jiných částech světa, zbystřete – článek Život na Sibiři Vás možná naláká i do končin, kde jste si mysleli, že nejspíš ani žádná škola neexistuje. Také rozhodně nepřehlédněte aktuální zpravodajství z Akademického senátu FJFI a Akademického senátu ČVUT, kde se teď dějí vskutku zajímavé věci týkající se úplně všech – i Vás samotných. V neposlední řadě tu naleznete také pokračování historického seriálu o vzniku jaderných věd pana profesora Krause, komiks, horoskopy či sudoku.

Teď už Vám jen za celou redakci popřeji pohodové jaro a úspěšný vstup do letního zkouškového, které pomalu, ale jistě opět klepe na dveře.

Mějte se krásně.

Vaše šéfredaktorka