Jubilejní 5. ročník Poháru děkana je za námi. Každý, kdo v tento den dorazil na Strahov, Pod Julisku nebo na Kotlářku, měl možnost sledovat vysokoškolské a středoškolské studenty, jak se ženou po prestižní trofeji, a sice ve futsalu, volejbalu, florbalu, streetballu, squashi a nově i stolním tenise. Absolutním vítězem, a tedy držitelem putovního Poháru děkana FJFI, se stal Jiří Králík, který soutěžil ve stolním tenise. Vzhledem k tomu, že se vítězové stolního tenisu nevydali bojovat na Strahov o Pohár děkana FJFI, podařilo se jej získat Jirkovi Králíkovi i ze 4. bramborového místa. Na Strahově si pak sestavil tým, se kterým se mu podařilo zvítězit v pivní štafetě.

Jaký byl letos na Strahově připraven doprovodný program?
Na Strahově samozřejmě nemohla chybět tradiční pivní štafeta. Byl připraven Tablebouldering, kterého se ale letošní účastníci poněkud báli. Komu bylo do skoku, mohl si zaskotačit na skákacích botách Poweriser. A kdo chtěl zjistit, jak je na tom s tělesnou kondicí, mohl si u Wellness stánku nechat změřit, kolik má v těle tuku a kolik svalů. Ve večerních hodinách se velkému zájmu těšil stánek s měřením alkoholu.

155…
Bohužel se letošní Pohár neobešel bez zranění. Kromě drobných oděrek, odřených kolen a naražených prstů jsme letos volali i záchrannou službu. Příčinou bylo přílišné zapálení do futsalu, které skončilo natrženými vazy v kotníku.

pohar2

Jak to probíhalo na Julisce?
Oproti minulým letem se nehrál pouze florbal, ale přibyl i stolní tenis a z technických důvodů byla přesunuta i jedna skupina volejbalu ze Strahova na Julisku.

První florbalové týmy nastoupily k zahajujícímu utkání v 8:15. Pár minut po zahájení florbalové části turnaje započal souboj i mezi volejbalovými týmy. Kolem deváté hodiny se do boje o umístění zapojili i letošní nováčci – stolní tenisté.

Po celou dobu akce byl připraven dobře zásobený a pohlednými slečnami provozovaný bar. Pro sportovce byl také připraven doprovodný program ve formě Xbox kinect, na kterém si mohli vyzkoušet různé hry.

Jak si vedli jaderňáci na Poháru?
Za zdůraznění stojí výkon pana profesora Jana Flussera, který s lehkostí porazil všechny své soupeře ve stolním tenise. Futsalisté na domácím hřišti skončili na děleném 5. – 8. místě, divákům a fanouškům však vytřeli zrak svým bravurním výkonem v pivní štafetě. Naši jindy zapálení florbalisté obětovali výkon organizaci poháru a za to jim patří náš dík.

pohar

Ach ty finance…
Účetnictví Poháru sice není ještě zcela uzavřeno, troufáme si však říci, že jsme neprodělali a možná jsme i dokonce něco málo vydělali. Tato částka bude ale podstatně nižší než v minulých letech, neboť letos jsme se museli obejít bez sponzorského daru od skupiny ČEZ.

Závěrem…
Závěrem bychom chtěli poděkovat nejenom všem sponzorům, ale Vám všem, kteří jste pomáhali ať už s přípravou nebo v samotný den akce. Bez Vás by realizace tak velké sportovní akce, jako je Pohár děkana, nebyla možná.
DĚKUJEME.

P.S.: Více fotografií naleznete na webu www.pohardekana.cz nebo na našem facebooku www.facebook.com/pohardekana.

pohar1

Kateřina Chytrá
Jakub Skočdopole


Napsat komentář

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>