Už počtvrté se uskutečnil oblíbený Souboj fakult. Jedná se o sérii turnajů v různých sportech organizovanou SU ČVUT. Jako každý rok měli jaderňáci vzornou docházku a celou dobu bojovali o celkové vítězství.

Prvním turnajem byl volejbal, kde naši chlapci obsadili druhé místo, když padli až po boji ve finále s FSv. V dalším lednovém kole tentokrát v bowlingu se podařilo našemu A-týmu naprosto suverénním způsobem zvítězit a ujmout se průběžného vedení. V letním semestru se poté pokračovalo florbalem, kde se tradičně sejdou sehrané týmy z Univerzitní florbalové ligy. Bohužel nám tentokrát nepřál los a do skupiny nám byly dány dva nejsilnější týmy FSv a FS, které se s přehledem umístily na prvních dvou místech. Ani brutální výhra nad FITem už nám nestačila na lepší než 5. místo a v celkovém pořadí jsme před sebe pustili Stavaře. Následné čtvrté místo z frisbee bylo spíše zklamáním, nicméně odráželo fakt, že na tento turnaj jsme se sešli v malém počtu a soupeři nás postupně přehráli fyzicky. Ke konci semestru následovali v jednom týdnu dvě akce. První byla letošní novinka – běh Cross campus. Jedná se o štafetový běh, který je navíc spojen se střelbou. Prostě takový biatlon, akorát se tam běhá a místo malorážky se používá laserová pistole. Zde se nám podařilo ukořistit 4. místo (v závodě celkem 9.). Na rozdíl od ostatních týmů jsme náš tým postavili složený se stejným procentuálním zastoupením obou pohlaví. Hnedka v sobotu pak následoval námi oblíbený fotbal. Zde jsme až na drobné zaváhání v podobě remízy s FBMI po celou dobu kralovali a zaslouženě vyhráli. Před finále v podobě závodu dračích lodích jsme se opět posunuli na první místo těsně následováni FBMI a FSv.

Závod dračích lodí se pro letošek přesunul do loděnice ČVUT v Malé Chuchli, kde bylo vše výborně zorganizované. Dostatečné kapacity k čepování piva, malinovky, výborný catering a zejména slunečné a teplé počasí. V ranní rozjížďce, která měla určit nasazení do kvalifikačních jízd, jsme se sešli ve skromném počtu a některé lavice nechali neobsazené. Tento taktický tah se nám vyplatil, neboť jsme následně do rozjížďky dostali dvě dámské posádky FBMI a FD. Po vítězství v této rozjížďce nás čekalo velké finále proti FITu a FBMI s FSv, tedy dvěma týmy, které nás těsně následovaly v celkovém pořadí. Jaké lepší finále by mohlo být? Zatím jsme se s každou jízdou zlepšovali a pokračovali jsme tak i ve finále v již plném počtu. Finálová jízda byla naprosto vyrovnaná a ani naši fanoušci, kteří stáli na cílové čáře, nebyli schopni určit výsledné pořadí a naše umístění. Bohužel jsme v této finálové jízdě k našemu velkému zklamání obsadili poslední čtvrté místo se ztrátou 1 sekundy na vítěze. Co hůř, od třetího místa, které by nám zajistilo celkové vítězství v Souboji fakult, nás dělilo 6 desetin sekundy. Celkově jsme tedy letos skončili na druhém místě s minimální ztrátou na FBMI a minimálním náskokem na FSv. I to svědčí o vyrovnanosti letošního ročníku. Snad pro příští rok budeme mít o něco více štěstí a podaří se nám v Souboji fakult zvítězit.

lode

Martin Cuhra