Beran (21.3. – 20.4.)
Spousta přátel Vás vidí pouze jako vlka v rouše beránčím. Nyní máte možnost všem ukázat, že uvnitř jste opravdový beránek. V následujících dnech Vás přepadne za svitu měsíce vánoční nálada a Vy se neubráníte. Všechno bude krásné, romantické a prostě ťuťu.

Býk (21.4. – 21.5.)
Ať už jste z českého chovu, nebo pocházíte z Argentiny či USA, nyní pro Vás přichází klidnější období. Na vánoční stůl se spíše hodí rybí maso. Proto se nebojte pořádně nacpat v průběhu svátků, aniž byste čekali druhý den nůž v zádech či jinou levárnu.

Blíženci (22.5. – 21.6.)
Vánoce se blíží, jsou stále blíž, blizoučko. Ale že byste byli blíže k odpočinku a vánoční pohodě, to se ani zdaleka říct nedá. Bližní se vás snaží uchlácholit planými slovy, tak od nich raději utíkáte. A jen spěchejte dál, ať vše stihněte, neboť o Vánocích už čas nebude.

Rak (22.6. – 22.7.)
Jak o Vás píše urban dictionary: „RAK is everything“. Aspoň tak to říká „RAK“ (čti: random asian kid). Využijte této přednosti a pusťte se do čehokoliv, vše Vám půjde od všeho a výsledky budou všelijaké. A okolí z Vás bude mít radost a bude na Vás pyšné.

Lev (23.7. – 22. 8.)
Zima, zima, zima. Zima všude okolo Vás. Smutně jste záviděli čápům, kteří odlétali na jih, a přáli jste si, abyste měli taky křídla. Bohužel Vám nezbude nic jiného než se zachumlat do své hřívy a počkat, až otravné studené věci přestanou padat z nebe.

Panna (23.8. – 22.9.)
Pohodové a klidné Vánoce Vás rozhodně nečekají. Páni jsou na Vás naštvaní, dámy nad Vámi kroutí hlavami a ani ten panák už Vám nechutná. Proto si raději běžte s kamarády zaskákat panáka, pak to budou pro Vás Vánoce ušité jak na krejčovské panně.

Váhy (23.9. – 23.10.)
Nastalo období, kdy musíte opět zvážit poměr peněz a blízkých, které chcete obdarovat. Budete váhat, jestli máte či nemáte ten dárek koupit. Nakonec usoudíte, že potřebujete něco jíst a že nakoupíte dárky až těsně před Vánoci, kdy budete znát rozpočet.

Štír (24.10. – 22.11.)
Ani vám zasněžené silnice nepřipadají dvakrát romantické, protože máte, jak se říká, podvozek nízko u země. Z počasí jste čím dál tím jedovatější a přátelé s Vámi nechtějí trávit společný čas. Proto doporučujeme zalézt do tepla a počkat si až na svatého Jirku.

Střelec (23.11. – 21.12.)
Vánoce jsou pro Vás pouze dny, kdy musíte sehnat dárky pro Vaše blízké. Bohužel trefit se do vkusu je pro Vás obtížný úkol. Tak jen náhodně trefujete obchody a bloumáte. Vysvobození pro Vás bude blízký příbuzný, který Vám pomůže nabrat správný směr.

Kozoroh (22.12. – 20.1.)
Vánoce jsou pro Vás utrpením, na každém rohu potkáváte nějakou kozu nebo vola. Procházkám po městech se raději vyhýbáte, proto také ještě nemáte ani jeden dárek. Nakonec Vás ale rohy zachrání, protože objevíte na každém rohu dárků trochu.

Vodnář (21.1. – 20.2.)
Přichází zima, Vy mrznete a jste čím dál tím míň hustí. I okolí si toho začalo všímat a Vaše fórky nepadají na úrodnou půdu. Navíc Vám vše padá z rukou a kdejaké cenné rodinné sklo končí ve střepech. Raději se tedy ukliďte a spláchněte hořkost v puse něčím hořkým.

Ryby (21.2. – 20.3.)
Pro Vás začíná nejsmutnější období v roce, kamarádi se houpou v síti, a pak se válí v teple v peci. Všude je ticho. Doporučujeme nabrousit si kosti a mít se na pozoru, aby Vám někdo nevypálil rybník. A když Vás i tak někdo napálí, tak se pořádně mrskejte.

Michal Zeman


Napsat komentář

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>