Pomalu se krátící zářijové dny už delší dobu naznačovaly, že zanedlouho započne nový akademický rok. Ještě než však noví prváci dostali možnost usednout do lavic, čekala je první zkouška jejich nového studentského života – Víkendovka!

vikendovka1

Ráno sice vypadalo zpočátku pošmourně, přesto se prostor před Palackého pomníkem zaplnil téměř stovkou nových studentů odhodlaných změřit své síly s letošní záludnou trasou a šiframi, které si pro ně organizátoři nachystali. Ještě než však samotná hra mohla započít, užili jsme si překvapivou návštěvu policie, která se asi přijela ujistit, že nehodláme rozpoutat před Ministerstvem zdravotnictví nějakou divokou neohlášenou demonstraci. Po této zábavné vsuvce jsme již mohli přejít k rozdělení do týmů, byla zadána první šifra a organizátoři se rychle rozutekli na svá stanoviště, aby si neudělali trapas, že je účastníci předběhnou, neboť mnoho z nich si s první šifrou poradilo velmi rychle a zdařile. Trasa šifry provedla naše účastníky napříč velkou částí Prahy, přes místa klíčová pro jejich budoucí životy, jako jsou Trojanka, Břehovka, Matfyz či NTK, i přes místa méně frekventovaná, Strahovský klášter a Střelecký ostrov. Některé týmy byly překvapivě rychlé a zdařile si poradily s ne vždy na první pohled zřejmými hádankami i záludnými bonusovými úkoly od organizátorů, mezi nimiž asi nejzáludnějším se stal úkol spočítat lopatky mlýnského kola na Kampě, jinak si neumím vysvětlit, proč nám v některých odpovědích udávali počty tamtéž přítomných tučňáků. Nakonec však všechny týmy i přes nesnáze postupně dorazily k Lachtanovi, kde je čekal poněkud překvapivý (nám však známý a přítomnými diváky velmi očekávaný) úkol, který bylo nutno splnit pro získání šifry – přebrodit se k soše lachtana a dát mu pusinku na čumáček. Ač se někteří silně zdráhali, většina se neupejpala do vody vlézt, někteří tam dokonce možná až příliš akčně skočili. Naštěstí si však nikdo neublížil a doufáme, že ani nenachladil, neboť počasí se nejspíše v předtuše odpolední koupačky během dne znatelně vylepšilo. Následná šifra byla vrcholem celé hry a mnozí si u ní pěkně zavařili mozky a výsledek „očividného“ nabízejícího se pokusu nejspíše některé docela rozladil. Přesto se však nenechali šifrou udolat a tak dorazil první tým na Strahov okolo páté hodiny, poslední jen o dvě hodiny později a šifru nedokončil pouze jediný tým. Večer se poté nesl v duchu bujarého večírku, na kterém se ještě více utužily přes den vzniklé známosti, navázala spousta nových a ti, kteří se rozhodli účastnit se i nedělního programu, měli o těžké ráno postaráno.

vikendovka5

Kdo se však překonal a z postele se vyhrabal, rozhodně nelitoval, neboť jsme se letos rozhodli vyrazit na výlet do ZOO. Počasí nám opět přálo, sešli jsme se tedy v hojném počtu cca 50 lidí. Před vstupem do ZOO jsme notnou chvíli museli skvěle bavit kolemjdoucí a možná i pokladní, neboť naše manévry zahrnující počítání neustále náhodně přibývajících hlav, vybírání ISICů, peněz a předávání lístků, kterými jsme zabrali většinu prostoru před vstupem, musely občas působit docela vtipně. Vše jsme ale zvládli, a tak jsme hromadně vyrazili vstříc krásnému dni plnému roztomilých zvířátek.

Tímto bychom chtěli poděkovat všem, kteří se na organizaci podíleli, a i Vám účastníkům a doufáme, že jste si Víkendovku užili stejně jako my. A tak nám nezbývá, než Vám popřát mnoho štěstí při boji se zákeřnou všepřítomnou

Dagmar Bendová